• Kategorie
  • Szukaj
  • Żwirki ściółki i piaski dla gryzoni

PODŁOŻA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

Przy wyborze ściółki do klatki dla gryzoni i królików kieruj się przede wszystkim dobrem zwierzęcia, nie zapominając jednocześnie o tym, że obowiązek sprzątania będzie należał do Państwa.  Po dokonaniu zakupu podłoża należy obserwować pupila i zwrócić uwagę czy jest mu na nim wygodnie i nie okazuje dyskomfortu. Podściółka do klatki nie powinna być wyprodukowana z drzew iglastych, gdyż może zaszkodzić zwierzętom.

W sklepie internetowym dla gryzoni clexa.pl można znaleźć wiele rodzajów wypełnień domków i kuwet tych naszych małych przyjaciół:

trociny – to najpopularniejszy rodzaj ściółki do klatek (jest też ulubionym podłożem naszego królika). Natomiast chomiki i myszki uwielbiają się w nich zagrzebywać. Zwierzęta mogą mieć niestety alergie na pył. Przy takiej przypadłości trociny nie będą mogły być stosowane.

żwirki drewniane, kukurydziane (pellety) - trzeba pamiętać o tym, że mogą powodować dyskomfort dla małych i wrażliwych łapek. Warto przykryć je warstwą miękkiej ściółki lub sianka i oczywiście obserwować ulubieńca.

ściółki celulozowe, bawełniane, kartonowe doskonałe do zagnieżdżania dla gryzoni marka Chipsi ma ich szeroki wybór

maty konopne charakteryzują się wysoką chłonnością i nadają się do spożycia, nie zaszkodzą pupilom

sianko – może być wykorzystywane jako ściółka, ale np. w przypadku królików wymagająca częstej wymiany. Jest za to doskonałym uzupełnieniem diety królików i gryzoni. Nasza Pchełka uwielbia sianko.