• Kategorie
  • Szukaj
  • Pielęgnacja psa

 

PRODUKTY I AKCESORIA PIELĘGNACYJNE DLA PSÓW

Pielęgnacja psa jest niezwykle ważnym aspektem opieki nad nim. Każdy właściciel powinien zadbać o właściwy dobór kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych.

Każdy pupil ma swoje potrzeby, każda rasa ma swoje indywidulane zapotrzebowanie.

Do mycia wybieraj odżywki i szampony dla psa uwzględniając długość i rodzaj jego sierści. Można znaleźć kosmetyki ograniczające elektryzowanie, ułatwiające rozczesywanie i puszenie sierści dla psów długowłosych, produkty do białej czy ciemnej sierści podkreślające kolor, szampony i odżywki nawilżające i odżywcze, jak również na problemy skórne jak np. swędzenie czy łupież psa. Kąpiel zwierzaka powinna odbywać się w szamponie dla psów, gdyż kosmetyki ludzkie mogą zawierać składniki wysoko drażniące skórę pupila.

Do pielęgnacji sierści pupila niezbędne będą też odpowiednio dobrane szczotki dla psów i grzebienie do wyczesywania oraz furminatory dla psów do usuwania podszerstka.

Sami możemy zadbać o długość pazurów wyposażając się w obcinacze czy nożyczki. Pamiętajmy o tym, żeby obcinać pazury w sposób zgodny z instrukcją na opakowaniu lub informacjami od lekarza weterynarii, żeby nie zrobić mu krzywdy.

W nauce czystości szczeniaków pomocne będą nieprzemakalne maty i podkłady dla psów jak również specjalne preparaty wspomagające.

Przy wyborze kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych dl psów zawsze kieruj się jego potrzebami i wymaganiami. Po użyciu obserwuj co dzieje się z twoim pupilem.