• Kategorie
  • Szukaj
  • Preparaty i akcesoria przeciw pchłom i kleszczom dla psów

 

KOMARY, PCHŁY I KLESZCZE U PSÓW

Pasożyty takie jak kleszcze, pchły i komary żerujące na psach bardzo obniżają pupilom komfort ich życia.

 Zadomowienie się w sierści psa pcheł oznacza dla niego bardzo nieprzyjemne odczucie ciągłego swędzenia skóry. Pies często drapie się, dzięki temu zauważysz, że dzieje się z nim coś niepokojącego. Przez drapanie na skórze mogą powstawać rany. Jeżeli zauważysz dodatkowo czerwone kropki należy wtedy szybko zadziałać preparatem zwalczającym te pasożyty. Mogą to być krople na pchły, spraye czy szampony. Preparaty te mają krótsze działanie. Natomiast ochronę nawet kilkumiesięczną zapewnią psom obroże przeciw pchłom lub preparaty weterynaryjne. Należy też wyczyścić miejsca leżenia psa, legowisko powinno być uprane w gorącej wodzie, kanapy, fotele wyczyszczone środkami chemicznymi.

 Kolejny pasożyt bardzo niebezpieczny dla psów to kleszcz. Atakuje bezboleśnie, gdyż w jego ślinie są substancje znieczulające. Żywiciel go nie czuje. Kleszcza wyczuwamy najczęściej podczas głaskania naszego pupila. Dobrze mieć w domu specjalne szczypce, żeby go szybko wyciągnąć. Jeżeli obawiamy się, że nie uda nam się go wyjąć w całości trzeba pilnie udać się z psem do weterynarza, który usunie pasożyta. Niestety ukąszenie kleszcza może w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do śmierci pupila.

Jak zabezpieczyć psa przed kleszczami?

Do zabezpieczenia psa przed kleszczami można zastosować obroże przeciw kleszczom i tabletki weterynaryjne chroniące zwierzaka przez kilka miesięcy lub krople i spraye, które mają krótsze działanie tak jak w przypadku pcheł. Często produkty działają jednocześnie na pchły i kleszcze.