• Kategorie
  • Parametry
  • Oczka wodne

OCZKA WODNE WRAZ Z WYPOSAŻENIEM

Dla miłośników zbiorników wodnych we własnym ogrodzie sklep z artykułami do oczek wodnych cleXa.pl posiada szeroką gamę produktów.

Znajdziecie u nas kaskady do oczek i stawów o różnej wysokości, które upiększą wodne zakątki ogrodu. Można z nich utworzyć strumień w ogrodzie.

Ważną sprawą jest utrzymanie odpowiedniej czystości wody, a do tego niezbędne są filtry. Filtr do oczka wodnego powinien być dobrany do jego pojemności. Tak, żeby zapewnił właściwą filtrację. Sklep z artykułami do oczek wodnych oferuje filtry o różnej wydajności. Dostępne są również w zestawie z pompą oraz lampą UV, która zapobiegnie powstaniu „zielonej wody” na powierzchni akwenu.

Kolejnym produktem nieodzownym przy oczku wodnym będzie pompa do zasilania kaskad, fontann i filtrów stawowych. Istnieją pompy działające na zewnątrz lub wewnątrz zbiorników wodnych. Pompy do stawów różnią się między sobą wydajnością jak również wysokością podnoszenia słupa wody oraz oczywiście mocą i poborem energii. Warto zwrócić uwagę na wszystkie te elementy przy wyborze pompy do oczka wodnego czy stawu. W naszej ofercie znajdziecie energooszczędne pompy do oczek wodnych.

W zbiornikach, w których żyją ryby należy odpowiednio natlenić wodę przy pomocy pomp napowietrzających do oczek wodnych. Rozróżniamy pompy membranowe i elektromagnetyczne. Właściwa ilość powietrza w stawie i oczku zapewni zdrowie ryb i ładny wygląd roślin oraz zapobiegnie rozwojowi glonów.

Niestety czasem mimo napowietrzenia i filtracji rozwijają się glony. Wtedy niezbędne będzie dodanielampy UV przeciw glonom lub systemu antyglonowego.

Jeżeli mamy już zbiornik wodny to chcemy, żeby cieszył nasze oko podczas odpoczynku w ogrodzie. Dobre oświetlenie oczka wodnego spełni te oczekiwania i umili letnie wieczory, ale również cieplejsze wiosenne i jesienne.

W naszym sklepie z artykułami do stawów znajdziecie teżpokarmy dla koi, jesiotra i innych ryb,siatki ochronne na oczka wodne, doniczki do roślin stawowych, ozdoby stawowe.