• Kategorie
  • Szukaj
  • Wyposażenie oczek wodnych

Dla miłośników zbiorników wodnych we własnym ogrodzie sklep z artykułami do oczek wodnychcleXa.pl posiada szeroką gamę produktów.

Znajdziecie u nas kaskady do oczek i stawów o różnej wysokości, które upiększą wodne zakątki ogrodu. Można z nich utworzyć strumień w ogrodzie.

Filtracja napowietrzanie systemy antyglonowe

Ważną sprawą jest utrzymanie odpowiedniej czystości wody, a do tego niezbędne są filtry. Filtr do oczka wodnego powinien być dobrany do jego pojemności. Tak, żeby zapewnił właściwą filtrację. Sklep z artykułami do oczek wodnych oferuje filtry o różnej wydajności. Dostępne są również w zestawie z pompą oraz lampą UV, która zapobiegnie powstaniu „zielonej wody” na powierzchni akwenu.

Kolejnym produktem nieodzownym przy oczku wodnym będzie pompa do zasilania kaskad, fontann i filtrów stawowych. Istnieją pompy działające na zewnątrz lub wewnątrz zbiorników wodnych. Pompy do stawów różnią się między sobą wydajnością jak również wysokością podnoszenia słupa wody oraz oczywiście mocą i poborem energii. Warto zwrócić uwagę na wszystkie te elementy przy wyborze pompy do oczka wodnego czy stawu. W naszej ofercie znajdziecie energooszczędne pompy do oczek wodnych.

W zbiornikach, w których żyją ryby należy odpowiednio natlenić wodę przy pomocy pomp napowietrzających do oczek wodnych. Rozróżniamy pompy membranowe i elektromagnetyczne. Właściwa ilość powietrza w stawie i oczku zapewni zdrowie ryb i ładny wygląd roślin oraz zapobiegnie rozwojowi glonów.

Niestety czasem mimo napowietrzenia i filtracji rozwijają się glony. Wtedy niezbędne będzie dodanielampy UV przeciw glonom lub systemu antyglonowego.

Oświetlenie ozdobnych zbiorników wodnych 

Jeżeli mamy już zbiornik wodny to chcemy, żeby cieszył nasze oko podczas odpoczynku w ogrodzie. Dobre oświetlenie oczka wodnego spełni te oczekiwania i umili letnie wieczory, jak również cieplejsze wiosenne i jesienne.

W naszym sklepie z artykułami do stawów znajdziecie Państwo też pokarmy dla koi, jesiotra i innych ryb, siatki ochronne na oczka wodne, doniczki do roślin stawowych, ozdoby stawowe.