• Kategorie
  • Szukaj
  • Wszystko czego potrzebują koty

WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJE TWÓJ KOT

Nasz sklep zoologiczny cleXa dla Twojego kociego pupila oferuje szeroką gamę karmy i  akcesoriów dla kotów.

W ofercie mamy karmy dla kotów różnych producentów i w wielu rodzajach. Przy wyborze kociego jedzenia należy kierować się potrzebami żywieniowych, zdrowotnymi, aktywnością i upodobaniami Waszego pupila. Innej karmy będzie potrzebował kanapowiec a innej  kot, który dużo się rusza w domu i poza domem. Dla kotów, które mają jakieś choroby warto poszukać karmy, która będzie miała odpowiedni dla nich skład oraz rekomendację producenta. Uzupełnieniem karmy podstawowej będą różnego rodzaju smakołyki dla kota.

Dla kotów mieszkających w domu niezbędnym elementem wyposażenia jest kuweta wraz z wypełnieniem w postaci żwirku. Sklep dla kotów oferuje żwirki bentonitowe, żwirki drewniane, żwirki kukurydziane oraz żwirki silikonowe  w workach o różnej pojemności. Więcej na temat żwirków przeczytasz tutaj.

Naturalną potrzebą kota jest drapanie, więc warto zabezpieczyć się przed uszkodzonymi meblami poprzez zapewnienie mu drapaka na którym będzie mógł do woli ostrzyć swoje pazury. Większy drapak dla kota może pełnić też funkcję legowiska i ściany wspinaczkowej.

Koty uwielbiają zabawę – lubią coś łapać, pociągać, gonić. Idealna zabawka dla kota to wędka z piórkami lub szeleszcząca myszka. Jednak Twój kot może bawić się inaczej, a dowiesz się tego z jego obserwacji.

Korzystając z porad i zaleceń lekarza weterynarii możesz zastosować minerały i witaminy dla kotów lub inne preparaty wspomagające prawidłowe funkcjonowanie pupila. Lepiej nie podawać ich swojemu kotu bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, żeby nie zaszkodzić ulubieńcowi.