• Filtr Biofiltr UV do oczka wodnego i stawu Happet

409.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier 0
Dostępność Mało
Waga 4.7 kg

BIOfiltr UVBiofiltr UV to zestaw filtracyjny do oczka lub stawu wodnego. Filtr posiada dołączoną do zestawu lampę UV o mocy 11W, która sterylizuje wodę, niszczy wszelkie drobnoustroje, pierwotniaki i bakterie chorobotwórcze.Pomaga utrzymać krystalicznie czystą wodę niszcząc glony szczególnie dokuczliwe przy zakwicie tzw. efektem zielonej wody. Sterylizator to jeden ze skuteczniejszych sposobów na walkę z glonami i czynnikami chorobotwórczymi. Lampa pozwala na utrzymanie oczka wodnego w dobrej kondycji bez użycia środków chemicznych.


Zawiera kompletne wkłady, które filtrują wodę pod względem mechanicznym oraz biologicznym:
 

  • mechanicznie - zatrzymuje na gąbce jak również na substracie filtracyjnym wszelkie zanieczyszczenia i zawiesinę unoszącą się w wodzie 
  • biologicznie - utrzymuje równowagę biologiczną w stawie. Pożyteczne bakterie NITRYFIKACYJNE znajdują idealne siedlisko we wszystkich warstwach filtracyjnych filtra. Mają one szczególnie dużą powierzchnię czynną, a namnażające się bakterie rozkładają wszelkie szkodliwe substancje.
  • lampa UV o mocy 11W sterylizuje wodę

 

Media filtracyjne:
 

  • włóknina filtracyjna - filtracja mechaniczna - umożliwia usuwanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń
  • biogąbka - filtracja mechaniczna - umożliwia usuwanie grubszych zanieczyszczeń
  • mata japońska - filtracja mechaniczna oraz biologiczna - doskonały materiał do filtrowania mechanicznego jest również doskonałym podłożem dla kultur bakterii nitryfikacyjnych odpowiedzialnych za filtrację biologiczną
  • biobale -  posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody, dzięki czemu woda w oczku ma odpowiednie parametry biologiczne i jest klarowna.

Instrukcja [pdf]


 

Dane techniczne:

Pojemność filtra: 33 l
Pojemność stawu do 10 000 l
Zalecana wydajność pompy: do 2000 l/h
Moc lampy: UV 11 W
Wlot: 20/25/32/40 mm
Wylot: 32 mm


 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie